“بالاخره از تعویض بی پایان باتری ها آزاد شدم!” شاید با کشف دوربین های امنیتی با باتری قابل شارژ فریاد زده باشید.

اما قبل از عجله برای گرفتن یکی، بهتر است تکالیف خود را انجام دهید و ایده روشنی در مورد آنچه قرار است انجام دهید داشته باشید. این مقاله اصول اولیه دوربین‌های امنیتی قابل شارژ را بررسی می‌کند و به شما می‌گوید که چگونه دوربین مناسب را برای دفاع بی‌سیم خانه انتخاب کنید.

دوربین امنیتی قابل شارژ چیست؟

دوربین امنیتی قابل شارژ نوعی دوربین نظارتی است که به جای اتصال به منبع برق سنتی، از باتری های قابل شارژ تغذیه می شود. این دوربین ها انعطاف پذیری و نصب آسان را ارائه می دهند زیرا به منبع تغذیه ثابت نیاز ندارند. باتری های قابل شارژ معمولاً می توانند با استفاده از پریز برق یا در برخی موارد از طریق پنل های خورشیدی شارژ شوند.

این دوربین‌ها اغلب بی‌سیم هستند و از فناوری‌هایی مانند Wi-Fi یا اتصال سلولی برای انتقال داده استفاده می‌کنند و معمولاً برای نظارت در فضای باز، به‌ویژه در مناطقی که ممکن است اجرای کابل‌های برق چالش برانگیز باشد، استفاده می‌شود.

هزینه این نوع دوربین امنیتی شارژی ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید:

 • هزینه دوربین: قیمت یک مدل بی سیم معمولاً بالاتر از انواع دیگر است، از جمله مدل های غیرقابل شارژ با باتری، سیمی و بی سیم معمولی. یک جستجوی ساده در گوگل روی برخی از دوربین های امنیتی قابل شارژ Arlo قرار می گیرد که تقریباً 200 دلار برای شما هزینه دارد که دو برابر قیمت یک دوربین غیرقابل شارژ مناسب با ویژگی های مشابه است.
 • هزینه بالقوه: این ممکن است شامل باتری‌ها و شارژرهای اضافی (برای سیستم دوربین قابل شارژ) باشد – اگر می‌خواهید 24/7 بدون وقفه نظارت داشته باشید، به خصوص برای دوربین‌های امنیتی قابل شارژ در فضای باز. به عنوان مثال، باتری های قابل شارژ برای دوربین های امنیتی Arlo حداقل 49.99 دلار برای یک مجموعه قیمت دارند که بیش از 10 برابر بیشتر از یک باتری غیر قابل شارژ است.

عمر باتری دوربین امنیتی قابل شارژ در فضای باز:

به طور کلی، باتری دوربین امنیتی وای فای قابل شارژ در استفاده معمولی می تواند 2 تا 6 ماه کار کند. اما در استفاده های عملی، عمر باتری در مارک های مختلف متفاوت است و بستگی به نحوه استفاده شما و همچنین محیط کار دارد. اگر دوربین امنیتی قابل شارژ در فضای باز را در مناطق پرترافیک قرار می دهید، ممکن است لازم باشد باتری های خود را هر دو یا سه ماه یکبار شارژ کنید.

نکات نصب دوربین های امنیتی وای فای قابل شارژ:

 • دوربین امنیتی بی سیم با باتری های قابل شارژ که تمام مشکلات سیم را برای شما برش می دهد، از نظر تئوری تقریباً از هیچ محدودیتی در قرارگیری برخوردار نیست.
 • حتی می توانید دوربین امنیتی را روی سقف یا درختان با پایه امنیتی نصب کنید. تنها چیزی که وجود دارد این است که برای شارژ باید دوباره آن را در دست بگیرید. اما هرگز دوربین امنیتی قابل شارژ در فضای باز را در دسترس نصب نکنید، در صورتی که سارقان بتوانند به راحتی آن را بگیرند.

از دوربین قابل شارژ برای امنیت خانه چه انتظاری باید داشت:

 • راحتی دوربین‌های امنیتی بی‌سیم با باتری قابل شارژ، در مقایسه با دوربین‌های امنیتی بی‌سیم با سیم یا بدون باتری، تا حدودی به خطر می‌افتد.
 • متمایزترین طراحی دوربین های مداربسته با باتری قابل شارژ این است که از آنها برای تشخیص حرکت استفاده می شود تا در طول عمر باتری صرفه جویی شود. آنها هر زمان که رویدادهای حرکتی وجود داشته باشد از خواب بیدار می شوند و در صورت بروز خطر به شما هشدارهای بلادرنگ ارسال می کنند.

چگونه هشدارهای کاذب دوربین های مداربسته شارژی را کاهش دهیم:

میزان “هوشمندی” تشخیص حرکت برای دوربینی با قابلیت شارژ مجدد اهمیت زیادی دارد. در واقع می توانید به مدل هایی با دو کیفیت زیر اعتماد کنید:

1. سنسور حرکت PIR

دوربین های مداربسته قابل شارژ مبتنی بر سنسور PIR به جای شمارش پیکسل های مختلف بین فریم ها، حرکت را با مقایسه دمای قبلی محیط با وضعیت جدید تشخیص می دهند.

بنابراین به هیچ وجه لازم نیست نگران دریافت نتایج کاذب از حرکت درخت یا درختچه باشید. تاب خوردن درختان حتی در هنگام بادهای شدید یا طوفان، حسگر حرکت را فعال نمی کند و باتری های شما را فرسوده نمی کند، زیرا دمای محیط را تغییر نمی دهد.

نکات حرفه ای: مطمئن شوید که دوربین IP بی سیم قابل شارژ شما در جهت عبور از مزاحم احتمالی است تا سنسور PIR بتواند رویدادهای حرکتی را تشخیص دهد.

2. تنظیمات حرکتی پیشرفته

برخی از دوربین‌های فیلم‌برداری قابل شارژ به شما امکان می‌دهند سطح حساسیت را تنظیم کنید تا عناصر طبیعی ظریف باعث ایجاد رویداد حرکتی دیگری نشوند. و همچنین می توانید دوره تشخیص حرکت را برای دریافت هشدارهای دقیق تر مشخص کنید.

دوربین IP قابل شارژ Reolink WiFi را به عنوان مثال در نظر بگیرید. شما می توانید حساسیت PIR را به راحتی از طریق برنامه رایگان Reolink تنظیم کنید.

بهترین توصیه دوربین های شارژی

اگر وای فای در دسترس نباشد و بخواهید یک دوربین امنیتی شارژی بدون سیم داشته باشید چه؟ اگر سیگنال WiFi نسبتاً محدود باشد چه؟ یا اگر فقط بخواهید پهنای باند شبکه خانگی خود را ذخیره کنید چه؟

جای نگرانی نیست در هر صورت، دوربین بی سیم موبایل 4G می تواند نیازهای شما را برآورده کند. با استفاده از داده 4G، این دوربین امنیتی قابل شارژ در فضای باز شروع به ضبط، ذخیره ویدیو، ارسال پخش زنده و فشار دادن به تلفن شما با سیم کارت می کند. بدون نیاز به وای فای و پریز برق!

سیستم های دوربین قابل شارژ:

به دنبال یک سیستم دوربین امنیتی با قابلیت شارژ مجدد هستید؟

راه اندازی این نوع سیستم آسان است، اما نگهداری آن سخت تر و بسیار گران است. به کار شارژ مجدد کل سیستم فکر کنید و همچنین بسته به توزیع دوربین ها باند WiFi خود را اشباع می کنید.

حقیقت این است که 2 تا 4 دوربین امنیتی در فضای باز قابل شارژ برای شبکه خانگی مناسب هستند، اما اگر می خواهید یک سیستم بزرگتر داشته باشید، به خصوص برای نظارت 24/7 تجاری، یک سیستم دوربین امنیتی سیمی 8 کانال یا 16 کانال کار بهتری را انجام می دهد.

نکات مهم:

 • اگر در مناطق سرد یا گرم زندگی می کنید مراقب باشید که از آن به عنوان دوربین در فضای باز استفاده کنید. باتری های قابل شارژ نسبتاً به دمای بالای 55 درجه سانتیگراد یا -10 درجه سانتیگراد حساس هستند. به خاطر داشته باشید که عمر باتری دوربین امنیتی قابل شارژ در فضای باز نیز می تواند تحت تأثیر محیط بسیار سرد یا گرم قرار گیرد.
 • فقط از باتری های توصیه شده استفاده کنید. وقتی مطمئن نیستید از چه نوع باتری استفاده کنید، دفترچه راهنما یا وب سایت رسمی محصول را بررسی کنید.
 • از گرم شدن بیش از حد باتری ها خودداری کنید. به یاد داشته باشید که پس از شارژ کامل دوربین های امنیتی خود را از برق بکشید. این همچنین در به دست آوردن طول عمر باتری بیشتر مفید است.
 • اجازه ندهید باتری ها خیس شوند یا در معرض آب قرار بگیرند. اگر می خواهید دوربین های امنیتی را در یک روز بارانی بیرون بکشید، از آنها به خوبی محافظت کنید. اگر می خواهید دوربین های امنیتی قابل شارژ فضای باز را در یک روز بارانی شارژ کنید، از آنها به خوبی محافظت کنید.
 • در صورت امکان گزینه های ذخیره سازی محلی را انتخاب کنید. یکی دیگر از خطرات امنیتی برای دوربین های امنیتی وای فای قابل شارژ ممکن است مشکلات حفظ حریم خصوصی ذخیره سازی ویدیو باشد. برخی از شما ممکن است نگران آپلود همه چیز در ابر فروشنده باشید. در این صورت، می توانید یک دوربین بی سیم با گزینه ذخیره سازی کارت SD انتخاب کنید. دوربین مداربسته شارژی با کارت SD می تواند شما را از جاسوسی احتمالی در اینترنت دور نگه دارد و همچنین شما را از اشتراک یا هر نوع سرویس مبتنی بر ابری از سازنده آزاد می کند.

آیا دوربین امنیتی قابل شارژ وجود دارد؟

بله! در حال حاضر، دوربین های امنیتی قابل شارژ زیادی وجود دارد که می توانید پیدا کنید. برخی از شرکت های بزرگ مانند Reolink نیز اکنون در این میان هستند. Reolink دوربین‌های امنیتی بی‌سیم را با باتری‌های قابل شارژ داخلی ارائه می‌دهد که امنیت خانه‌ها و مشاغل را بدون هیچ دردسری آسان می‌کند.

آیا دوربین های امنیتی با باتری خوب هستند؟

بله، دوربین های امنیتی با باتری می توانند برای موقعیت های خاص کاملاً مؤثر باشند. آنها انعطاف پذیری را در قرار دادن ارائه می دهند زیرا به پریزهای برق متکی نیستند. با این حال، عملکرد و اثربخشی می تواند بر اساس مدل خاص و ویژگی های آن متفاوت باشد.

دوربین‌های امنیتی قابل شارژ انعطاف‌پذیری و راحتی بی‌نظیری را برای یافتگان راه‌حل‌های امنیتی ارائه می‌دهند. با این حال، آنها همچنین در هنگام استفاده با برخی از مسائل امنیتی رایج مرتبط هستند. نظر شما در مورد این نوع دوربین چیست؟

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد، لطفا نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید، ما از اینکه نظرات شما را بدانیم خوشحال میشویم.