فناوری‌های جدید راه‌حل‌های بیشتر و بهتری برای امنیت خانه ارائه می‌کنند، به‌ویژه دوربین‌های امنیتی لامپی تبدیل به موضوع داغ برای صاحبان خانه شده اند.

دوربین امنیتی لامپ چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، دوربین های امنیتی لامپ نوع خاصی از دستگاه های نظارتی هستند که به شکل یک لامپ هستند. این یک دوربین امنیتی است که هم نور و هم نظارت در فضای باز را به طور همزمان فراهم می کند و یک لایه امنیتی اضافی برای خانه شما اضافه می کند. اکثر دوربین های امنیتی لامپ را می توان مستقیماً در یک سوکت نور استاندارد پیچ ​​کرد، که نیروی مورد نیاز آنها را برای عملکرد فراهم می کند.

دوربین لامپی چگونه کار می کند؟

اکثر دوربین‌های امنیتی لامپ‌ها بی‌سیم هستند، اما برخلاف دوربین‌های بی‌سیم سنتی که از باتری استفاده می‌کنند، یک دوربین لامپ انرژی خود را از وسایل روشنایی موجود شما تامین می‌کند. هنگامی که در سوکت پیچ می شود، آماده است و به عنوان یک دستگاه بی سیم، روی Wi-Fi خانه شما کار می کند و می تواند برای ادغام با سایر برنامه های خانه هوشمند تنظیم شود.

مزایای دوربین های امنیتی لامپی

دوربین های امنیتی لامپ دارای چندین مزیت متمایز نسبت به دوربین های امنیتی سنتی هستند.

 • سهولت نصب

نصب دوربین های امنیتی لامپ آسان است و به دلیل اینکه تقریباً همه آنها بی سیم هستند، نیازی به سیم کشی یا نصب اضافی ندارند. فقط دوربین را در سوکت پیچ کنید و به طور خودکار روشن می شود.

 • ظاهر محتاطانه

شکل لامپ آن به این معنی است که یک دوربین امنیتی لامپ تقریباً غیرقابل تشخیص است. درست شبیه یک لامپ سنتی است. این دوربین‌ها می‌توانند با محیط اطراف ادغام شوند و گاهی اوقات مزاحمان نمی‌توانند آنها را به راحتی پیدا کنند، بنابراین احتمال بیشتری دارد که اقدامات مشکوک آنها را ثبت کنند.

 • حرکت و ردیابی خودکار

دوربین‌های امنیتی لامپ می‌توانند 360 درجه بچرخند و محدوده نظارتی زیادی را پوشش دهند. همچنین می تواند به هر زاویه کج شود. و با فناوری هوش مصنوعی تعبیه شده، این دوربین ها می توانند به طور خودکار هر حرکت یا شخص مشکوکی را ردیابی کنند.

 • دسترسی از راه دور

اکثر دوربین های امنیتی لامپ دارای برنامه ای هستند که به شما امکان می دهد آنها را از هر کجا کنترل کنید. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد فیلم ویدیویی زنده را از دستگاه تماشا کنید.

مشکلات احتمالی در دوربین های امنیتی لامپ

اگرچه دوربین‌های امنیتی لامپ مزایای زیادی دارند، اما این محصولات تازه راه‌اندازی شده نیز مشکلات بالقوه‌ای دارند.

از آنجایی که دوربین های امنیتی لامپ بسیار محتاط هستند، مردم نمی توانند آنها را از لامپ های معمولی تشخیص دهند. متأسفانه، سودمندی آنها برای نظارت می تواند توسط افرادی با سوء نیت سوء استفاده شود که از آنها برای جاسوسی از مردم استفاده می کنند.

چرخش 360 درجه دوربین ها باعث می شود که آنها در عکسبرداری از حرکات بسیار خوب باشند، و اگرچه این برای اهداف امنیتی عالی است، اما این دوربین ها ممکن است همسایه هایی را که نگران حریم خصوصی خود هستند ناراحت کند.

اکثر دوربین‌های امنیتی لامپ روی Wi-Fi کار می‌کنند و از اتصالات سلولی 4G پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین قدرت اتصال اینترنت شما می‌تواند مشکل‌ساز باشد. اگر دوربین خیلی دور از روتر شما قرار گرفته باشد، ممکن است نتواند سیگنال های Wi-Fi پایدار را دریافت کند.

بهترین مکان ها برای نصب دوربین های امنیتی لامپ

 • ورودی های خانه

اکثر مردم از دوربین های امنیتی لامپ در ورودی خانه خود استفاده می کنند، جایی که هم نور و هم نظارت لازم است. هیچ سیم کشی اضافی مورد نیاز نیست و دوربین تقریباً تمام قسمت های جلوی در را دید.

 • حیاط منزل

دوربین های امنیتی لامپ را می توان در جلو یا پشت خانه نصب کرد تا حیاط شما را روشن کند و به شما در نظارت بر اتفاقات کمک کند. فقط مطمئن شوید که نقطه ای که برای نصب انتخاب می کنید در محدوده شبکه Wi-Fi شما باشد.

 • تراس و بالکن

نصب دوربین امنیتی لامپ در تراس یا بالکن نیز ایده خوبی است. این نور کافی را فراهم می کند، می تواند به عنوان یک عنصر تزئینی عمل کند و به شما در مورد مزاحمان هشدار دهد یا نفوذهای احتمالی را ضبط کند.

 • در داخل خانه

دوربین های امنیتی لامپ را می توان با استفاده از سوکت های روشنایی موجود در وسایل روشنایی خانه در داخل خانه نیز استفاده کرد. می‌توانید از اتصال پایدار اینترنت استفاده کنید و مهد کودک‌ها، سالمندان و حتی حیوانات خانگی را بدون نیاز به نصب سیم‌کشی یا دستگاه اضافی نظارت کنید.

مهمترین ویژگی هایی که هنگام انتخاب دوربین های لامپی باید در نظر بگیرید:

اگرچه دوربین های امنیتی لامپ دارای محدودیت هایی هستند، اما همچنان می توانند راه حل امنیتی خوبی برای خانه شما برای محافظت از عزیزان شما باشند. اگر می خواهید یک دوربین امنیتی لامپ انتخاب کنید، در اینجا چند ویژگی مهم وجود دارد که باید به دنبال آن باشید.

 • وضوح

همانند دوربین های امنیتی سنتی، وضوح تصویر کیفیت تصویر گرفته شده توسط دوربین را تعیین می کند. به دنبال حداقل وضوح 1080p باشید و دقت رنگ دوربین و عملکرد وضوح تصویر را در شرایط مختلف در نظر بگیرید. اگر یک دوربین امنیتی با لامپ با وضوح بالا انتخاب می‌کنید، فیلم‌های با وضوح بالا که می‌گیرد باید نرخ فریم نرمی برای پخش بدون درز داشته باشند.

 • میدان دید

تقریباً تمام دوربین‌های امنیتی لامپ‌ها، دوربین‌های PTZ هستند که می‌توانند به چپ یا راست (پان) و بالا و پایین (شیب) حرکت کنند. برخی حتی می‌توانند بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنند. این یک منطقه وسیع از پوشش با نماهای دقیق از نقاط خاص مورد علاقه را فراهم می کند. دوربین های امنیتی لامپ را برای فضاهایی مانند حیاط جلو یا عقب، گاراژها و سایر مکان های بیرونی عالی می کند. قبل از انتخاب، زاویه چرخش هر دوربین را بررسی کنید. اکثر دوربین های لامپ می توانند 180 درجه تا 360 درجه بچرخند.

 • دید در شب

عملکرد دید در شب برای فیلمبرداری در شرایط کم نور مهم است. یک دوربین امنیتی با لامپ با وضوح بالا با محدوده دینامیکی و حساسیت به نور کم تصاویر واضحی را ارائه می دهد، حتی زمانی که نور کمی برای کار با آن وجود دارد. این دوربین‌ها اغلب دارای چراغ‌های مادون قرمز یا نورافکن برای بهبود ضبط در اواخر شب برای دید سیاه و سفید یا رنگی در شب هستند.

 • مقاومت در برابر آب و هوا

دوربین های امنیتی لامپ نصب شده در فضای باز در معرض شرایط محیطی مختلف قرار می گیرند و نیاز به کیفیت ساخت قوی دارند. به دنبال مدلی با درجه بندی ضد آب و هوا (IP66 یا بالاتر) باشید تا مطمئن شوید که می تواند در شرایط آب و هوایی سخت، از جمله باران های شدید و دمای شدید مقاومت کند.

 • تشخیص حرکت

دوربین‌های امنیتی با تشخیص حرکت به الگوریتم‌هایی برای محاسبه تغییرات فریم ویدیو و تشخیص حرکات افراد یا حیوانات متکی هستند. این دستگاه ها از طریق یک اعلان فشار به شما از هرگونه حرکت در میدان دید دوربین هشدار می دهند. دوربین‌های لامپ با عملکرد تشخیص حرکت محافظت بهتری ارائه می‌دهند.

 • ذخیره سازی

دوربین های لامپ یک دستگاه امنیتی IP بی سیم هستند و دو گزینه ذخیره سازی را ارائه می دهند: ذخیره سازی محلی با کارت SD یا ذخیره سازی ابر. اگر می خواهید از هر جایی به فیلم دوربین خود دسترسی داشته باشید، می توانید در طرح ابری ارائه شده توسط ارائه دهندگان مختلف مشترک شوید. با این حال، هزینه های اشتراک می تواند گران باشد. اگر فضای ذخیره‌سازی محلی را ترجیح می‌دهید، فقط یک دوربین لامپ با اسلات کارت SD انتخاب کنید.

نکات نصب دوربین های امنیتی لامپی:

نصب دوربین های امنیتی لامپ آسان است، اما نکات زیر همچنان مفید خواهند بود:

مکان مناسب را انتخاب کنید

عملکردهای پان و شیب دوربین طیف وسیعی از پوشش را فراهم می کند، بنابراین انتخاب نقطه مناسب کلید بهینه سازی عملکرد است. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که نمای وسیعی از ملک شما ارائه دهد و به منبع برق نزدیک باشد. این موارد ممکن است شامل نزدیکی درب ورودی، سقف بالکن و غیره باشد.

قبل از نصب برق را خاموش کنید

دوربین های لامپ از سوکت نوری که در آن نصب شده اند، تغذیه می شوند که به طور مداوم تغذیه می شود. برای جلوگیری از حوادث احتمالی الکتریکی، به یاد داشته باشید قبل از نصب دوربین لامپ برق، منبع تغذیه را خاموش کنید.

یک سوکت نور سازگار انتخاب کنید

اکثر دوربین های لامپ با سوکت های استاندارد برای مصارف مسکونی سازگار هستند، اما این در مورد همه آنها صدق نمی کند. تولیدکنندگانی که این دوربین‌های اختصاصی را می‌فروشند، سوکت‌های نور مربوطه را می‌فروشند، بنابراین ایده خوبی است که قبل از خرید با فروشنده مشورت کنید.

مطمئن شوید که دوربین به درستی کار می کند

قبل از استفاده از آن، دوربین را تست کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید، دوربین را به درستی نصب کنید و برنامه را برای مشاهده فیلم زنده تنظیم کنید. ایده خوبی است که در اطراف منطقه نظارت قدم بزنید تا بررسی کنید که آیا عملکرد تشخیص حرکت کار می کند یا خیر.

آیا می توان از دوربین های امنیتی لامپ در فضای باز استفاده کرد؟

دوربین های امنیتی لامپ برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. عملکرد پان و شیب آنها، آن را برای نظارت بر دامنه وسیع و وسیع ایده آل می کند. فقط مطمئن شوید که یک سوکت نور یا منبع برق در بیرون وجود دارد و محصولی با درجه بندی ضد آب و هوا (IP66 یا بالاتر) انتخاب کنید تا مطمئن شوید که می تواند در شرایط آب و هوایی سخت، از جمله باران های شدید و دمای شدید مقاومت کند.

آیا دوربین های امنیتی لامپی نیاز به اشتراک دارند؟

برخی انجام می دهند و برخی نمی کنند. اکثر برنامه های اشتراک برای دوربین های امنیتی مربوط به فضای ذخیره سازی ابری و استفاده از برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند است. اگر نمی خواهید اشتراک بپردازید، به دنبال یک دوربین امنیتی لامپ با اسلات کارت SD و یک برنامه رایگان باشید.

آیا دوربین های لامپی بدون وای فای کار می کنند؟

اکثر دوربین‌های لامپ نوری روی وای‌فای کار می‌کنند، اما چند دوربین امنیتی لامپ سیمی در بازار موجود است. اینها معمولاً از طریق سیم به اینترنت متصل می شوند. اگر نگران سیگنال Wi-Fi خود هستید، به دنبال دوربین های امنیتی لامپ سیمی باشید.

به طور کلی دوربین‌های امنیتی لامپ به‌عنوان یک محصول تازه راه‌اندازی شده، ویژگی‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌کنند که دوربین‌های سنتی فاقد آن هستند، اما چالش‌های بالقوه‌ای نیز دارند که باید حل شوند. هنگام انتخاب دوربین امنیتی لامپ، فاکتورهای زیادی از جمله وضوح، دید در شب و تشخیص حرکت باید در نظر گرفته شود.

دوربین های امنیتی لامپ های زیادی در بازار موجود است، اما کیفیت تولید کنندگان کمتر شناخته شده را نمی توان تضمین کرد. اگر برند قابل اعتمادی پیدا نکرده اید، جایگزین های بسیار خوبی وجود دارد.

نظر شما در مورد دوربین های امنیتی لامپی چیست؟ آیا فکر می کنید آنها راه حل امنیتی بهتری نسبت به دوربین های سنتی هستند؟