دوربین‌های امنیتی وای‌فای و بی‌سیم مزایای قابل‌توجهی را در مورد استقرار و انعطاف‌پذیری کلی ارائه می‌دهند، اما این راه‌حل‌های نظارتی مدرن بدون اشکال نیستند. تفکیک زیر مزایا، معایب و تفاوت‌های بین دوربین‌های امنیتی WiFi، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم و دوربین‌های امنیتی سیمی سنتی را نشان می‌دهد.

دوربین های امنیتی وای فای آزادی بیشتری نسبت به دوربین های سیمی خود ارائه می دهند. آنها نیازی به پلاگین شبکه سیمی ندارند و در عوض از طریق سیگنال بی سیم کار می کنند، درست مانند یک دستگاه هوشمند در خانه شما. این امر باعث می‌شود آنها را به راحتی در هر مکانی راه‌اندازی کنید، اما بسته به قابلیت اطمینان سیگنال شبکه، می‌تواند منجر به برخی چالش‌های اتصال شود.

دوربین های امنیتی سیمی راه حل های نظارتی سنتی هستند که صنایع تجاری و تجاری برای دهه ها از آن استفاده می کنند. در حالی که ماهیت اتصال آن ها اتصال قابل اعتمادی را فراهم می کند و برق رسانی به آنها را آسان می کند، این انعطاف پذیری آنها را محدود می کند و نصب و استقرار آن ها فشرده تر است.

مزایای کلی دوربین های وای فای:

  • سهولت نصب: دوربین های امنیتی WiFi را می توان به سرعت و به راحتی تقریباً در هر ساختمان مدرن مستقر کرد. شما مجبور نیستید کابل های شبکه جدید را پشت دیوارها یا از طریق سقف های افتضاح اجرا کنید و به سادگی می توانید دستگاه را در هر جایی که منبع برق در نزدیکی دارد مستقر کنید. این امر می تواند آویزان کردن یک دوربین منفرد را در خارج از ساختمان یا نزدیک ورودی که در غیر این صورت هرگز برای اتصال سیم کشی نشده است، آسان کند.
  • انعطاف‌پذیری: مانند استقرار، دوربین‌های امنیتی WiFi نیز به راحتی قابل جابجایی هستند. اگر استراتژی نظارت شما تغییر کند و بخواهید تنظیمات خود را مجدداً پیکربندی کنید یا دوربین های جدیدی را به آرایه اضافه کنید، به آسانی دستگاه را در جای دیگری نصب کنید.
  • قابلیت حمل: تا زمانی که اتصال وجود داشته باشد، انعطاف‌پذیری دوربین‌های امنیتی WiFi بسیار فراتر از ساختمان است. در صورت لزوم، می‌توانید با کمترین تلاش، یک دستگاه را در یک لحظه در یک پارکینگ، سایر مناطق بیرونی یا محل برگزاری رویداد مجدداً مستقر کنید.
  • اتصال: اتصال سیمی به طور کلی پایدارتر و قابل اعتمادتر از سیگنال های ارسال شده از طریق WiFi است. این را می توان با بهینه سازی قرار دادن نقاط دسترسی بی سیم کاهش داد. شبکه‌هایی که به خوبی نگهداری می‌شوند نباید اغلب دچار اختلال شوند، اما هر چیزی که به برق متصل نباشد بیشتر برای از دست دادن اتصال یا تداخل مواجه می‌شود.
  • امنیت سایبری: دوربین‌های امنیتی وای‌فای با معماری سیستمی با طراحی دقیق می‌توانند از امنیت بالایی برخوردار باشند. با این حال، آنها ذاتاً دارای یک نقطه آسیب پذیری اضافی از طریق اتصال به اینترنت هستند که دوربین های سیمی ندارند. این لزوما سیستم دوربین مداربسته وای فای را کمتر از یک گزینه سیمی ایمن نمی کند، اما به محافظت های بیشتری در برابر تهدیدات اینترنتی نیاز دارد.

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم که اغلب با باتری یا خورشیدی کار می‌کنند، همه مزایای مشابه دوربین‌های امنیتی WiFi را ارائه می‌کنند. از آنجایی که آنها با باتری قابل شارژ یا انرژی تجدید پذیر کار می کنند، کاملاً بی سیم هستند و نیازی به کابل یا پریز ندارند. اگرچه این ممکن است برای استقرار موقت یا موارد استفاده موقت ایده آل باشد، استفاده از دوربین های خورشیدی یا باتری که نیاز به شارژ مجدد دارند نیز می تواند یک تعهد باشد.

یک دوربین امنیتی سیمی مستقیماً از طریق کابل اترنت به شبکه متصل می شود. این یک اتصال پایدار را فراهم می کند اما انعطاف پذیری را محدود می کند. یک دوربین امنیتی بی سیم با باتری یا انرژی خورشیدی بدون کابل کار می کند. یک دوربین امنیتی WiFi به صورت بی سیم به شبکه متصل می شود و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سیم و کمتر از بی سیم ارائه می دهد.